14. 12. 2014

hair chalk - jiná barva za pár minut

Každá žena touží po změně vlasů. Ať už je to jiná délka, jiný tvar, jiná barva. Každá z nás chce vypadat krásně a časem se určitý vzhled omrzí. Znám jen pár žen (opravdu jen dvě), které nosí pořád stejné vlasy už od malička a nikdy nezatoužily si je přebarvit. Jedna má dlouhé, rovné a blond, druhá, kratší. kudrnaté a černé. Ale ani o těchto dvou raritách nelze říci, že si vlasy nikdy nevyžehlily nebo nenakulmovaly. Proč? Protože prostě každá toužíme po změně.

Je všeobecně známo, že barvení ničí vlasy, leze do peněz a těžko se pak vrací zpět ke své barvě. Já jsem jedna z těch, které rády experimentují a už jsem si prošla snad vším možným - blond, černá, modročerná, mrkvová, zrzavá, červená, hnědá - no dobře, ještě jsem vlasy neměla růžové, fialové ani zelené. :) Vždy se však ostříháním či odbarvením vrátím ke své bílé blond.
Teď se mi opět zachtělo změny, ale nějaké méně náročné na zpětný proces. Povolala jsem tedy na pomoc "strejdu Gůgla" a zjistila, že je obrovský boom jménem hair chalk - tedy kříd na vlasy.
Po pročtení mnoha diskuzí jsem se rozhodla, že by to mohla pro mě být varianta, jak ukojit mého experimentů chtivého ducha a přitom nepovolávat na pomoc assassina z ligy Peroxidů.
Takže z Google jsem se přesunula na eBay, zaplatila asi padesát kaček za křídy i s poštovným a o měsíc později už jsem je držela v ruce.


Z barev jsem nadšená. Žlutou na své blond nevyužiji a zelené barvě neholduji, ale ostatní jsou hrozně krásné a určitě se na mých vlasech několikrát provětrají. Pokud i vy máte chuť křídy vyzkoušet, ale nevíte, jak na to, mám tady pro Vás postup, jak jsem si je barvila já + výsledek.

Nejdřív doporučuji si sehnat rukavice a starý ručník kolem ramen, křídy totiž dost barví a špatně to jde dolů. Nachystejte si sponky a kartáč, příp. fén, žehličku, kulmu.
Až budete mít všechny věci připravené, vezměte si pramen vlasů, ten důkladně rozčešte, namočte a vymačkejte, ať není vlas příliš mokrý, opět pročešte a křídu, kterou budete chtít použít, jemně namočte.


Poté přejíždějte křídou po prameni tak dlouho, dokud není barva na vlasech sytá. Doporučuji vlas zatočit a prsty barvu do pramene ještě vetřít, aby se dostala opravdu všude.
Pokud chcete udělat celý spodek vlasů, nikoli prameny, můžete si namočit všechny spodní vlasy a přetírat je celé, postup se nijak neliší.


Až jste spokojeni s výsledkem barvení, máte několik možností, jak dál postupovat. Buď počkáte až vlasy uschnou samovolně, nebo je vyfénujete. Dejte však pozor na strukturu vlasu, je po zásahu kříd dost vysušený a chemlonový, takže dobře zvažte, jaký účes zvolíte, protože nepřichází v úvahu si vlasy jen rozčesat a hotovo. Pakliže si nechcete zaplétat cop, jako já, ale chcete je mít rozpuštěné bude Vás to stát o něco víc času. Pokud volíte cop, vlasy vyfénujte, rozčešte a až jej zapletete, přelakujte. Zafixujete tím barvu i tvar. Já jej na fotu nemám přelakovaný, proto mi z něj trčí ty malé vlásky.


Pokud však chcete mít vlasy rozpuštěné, tak Vás čeká mnohem víc práce, aby vypadaly krásně a leskle. Nejdřív bych doporučila je nechat proschnout samovolně, v případě nedostatku času je vyfénujte. Jemně vlasy rozčešte a postříkejte olejem ve spreji určeným k žehlení vlasů. Nepotírejte rukama, barvu byste si zbytečně vymývaly. Až jsou vlasy opravdu suché, velmi jemně je vyžehlete. Může se stát, že Vám vlasy zabarví žehličku, ale po vychladnutí by neměl být problém z ní barvu dostat dolů. Až budete mít vyžehleno (přejíždějte pramen jen jednou ať si jej zbytečně neničíte, žehlení slouží pouze k zafixování barvy a uhlazení krepaté struktury), vezměte si kulmu a vlasy si natočte tak, jak jste zvyklé. Ještě za tepla je přestříkejte lakem a až Vám lokny vychladnou, dopřejte jim pořádnou dávku lesku na vlasy ve spreji.

Doufám, že s výsledkem udete spokojené minimálně tak jako já a malá rada na závěr: neberte si raději žádné světlé oblečení. Když se vlasů dotknete, tak nebarví, ale kdyby trochu zvlhly např. při umývání obličeje nebo vás, nedejbože, zastihl déšť, barva by pouštěla.