14. 10. 2014

jak ulovit chlapa

no přece na jídlo!! :) Na co jsem svého Pavla ulovila já?

Asi nebudete věřit, ale na štrůdl. :D
A dokonce ani né jablíčkový, ale na šunko-sýrový. Je to jeden z nejjednodušších receptů, jaké znám, a VŠICHNI se po něm můžou utlouct. Vždy, když ho upeču, nestihne ani vychladnout a už je pryč.
Dietní sice není, ale není to ani žádná šílená kalorická bomba, takže když si dáte jednou za čas, určitě si neuškodíte a je to opravdu lahoda. Štrůdly na fotu jsem zrovna pekla na oslavu narozenin mých dětí a musela jsem dodělat ještě další, protože se po nich jen zaprášilo.


Ingredience (na 2 štrůdly):

Dietnější varianta - listové těsto 500g, 30dkg kvalitní kuřecí nebo krůtí šunky, 30dkg plátkového sýra 20%, bílek z 1 vejce, oregáno, domácí kečup pouze z rozmixovaných rajčat

Chutnější varianta - lístové těšsto 500g, 30dkg kvalitní vepřové šunky (min 90% masa), 30dkg plátkového sýra 45%, žloutek z 1 vejce, oregáno, domácí kečup z rozmixovaných rajčat a trochou cukru

Postup přípravy:

Těsto si rozkrojíme na půlky. Vysypeme na vál mouku a z první půlky uválíme velmi tenký ovál. Na ten pokládáme šunku a sýr, velmi lehce posypeme oregánem, pomažeme jeden okraj vejcem a zabalíme. Listové těsto rádo praská a tak zajístíme, že nám okraj po celé délce zůstane hezky přilepený. Potom zarolujeme konce a tentokrát potřeme vejcem celý štrůdl. Tak učiníme i s druhým kusem těsta. Na plech dáme pečící papír, troubu si předehřejeme na 200°C a po vložení štrůdlů stáhneme teplotu na 160°C. Pečeme zhruba 15 min.

Tipy:

Takto lze připravit závin na milion způsobů, výborné je dát místo oregána mátu, přidat do závinu rajčata, zelí nebo ledový salát, cuketu...Kdo holduje uzeninám, může si dát anglickou nebo nějaký salám. Moji kluci milují i úžasný štrůdl se špenátem a sýrem. Mlask!

Tak zdárný lov přeji! :)