17. 7. 2014

Österreich

V rámci našich víkendových wrapů jsme si zajeli na výlet pro Rakouska, konkrétně jsme se rozhodli navštívit Prater. Cesta nám trvala zhruba 3h tam a 3 zpátky, což na první prázdninový víkend nebylo vůbec špatné.
Rakousko je nádherná země. Opravdu mě velmi uchvátily větrné turbíny, kterých tam je na polích stovky a ospale se ta monstra točí. Neuvěřitelné, jak něco tak obrovské může působit tak elegantně. Opravdu mi učarovaly. Slyšela jsem mnoho názorů, že hyzdí přírodu, ale já s tím nesouhlasím. Ano, bylo by tomu tak, kdyby na nich byly nakresleny grafity nebo by byly v cirkusovém provedení. Ale protože jsou krásné, čisté, bílé, minimalistické...prostě nádherné, tak mi naopak přijdou strašně zajímavé a jako vystřižené ze sci-fi filmu. :)


Prater jsme si všichni parádně užili, ale odvezli jsme si také několik ponaučení pro příště.

1) Nedobíjet si všechny peníze na Prater card. Jen málo atrakcí je přijímá, takže se nám stalo, že ke konci dne jsme museli volit atrakce méně zajímavé, kde kartu brali a atrakce, na které jsme chtěli jít jsme vyzkoušet nemohli, protože jsme neměli už eura v hotovosti. To fakt naštve.

 2) Hned naproti vchodu je Penny (nebo Lidl? Už nevím) a tam velké balení vody stojí necelé 1 euro, v Pratru malé balení vody stojí 2 a něco, takže vždycky se určitě vyplatí si odskočit do obchodu, než zbytečně utrácet nemalé peníze za "dobytí baterek".

 3) To samé platí o jídle. Uvnitř je jídlo extrémně drahé, není vůbec dobré a navíc je obsluha velmi nepříjemná a arogantní, takže pro příště určitě vyhledáme nějakou příjemnou restauraci mimo areál.

 4) Již nikdy nebudeme chtít vystřílet hračku! :) Měli jsme v plnu udělat našim klukům radost a Pavel se rozhodl, že jim vystřílí Miniony...a i když měl naprosto báječnou mušku, vyšlo nás to na 40 euro!!!! Ano...40! Takže naši hoši mají doma snad nejdražší Mimoně na světě :D